گفتگو با عضو هیئت مدیره و معاون اداری مالی شرکت عمران شهر جدید سهند

 

بی شک حوزه اداری مالی هر سازمانی را باید یکی از ظریف ترین و بلکه حساس ترین حوزه کاری آن سازمان معنا نمود. معاونین اداری مالی در هر دستگاه علاوه بر تخصص شغلی خصوصیت صداقت و مورد موثق و امین بودن برای رئیس دستگاه را دارند.تنظیم و تحقق بودجه –هزینه کردن ها و گزارش دادن ها هدایت جریان اداری -حوزه منابع انسانی بیش از سایر معاونت ها به معاونت های اداری و مالی مربوط است.در خدمت یکی از صدیق ترین و پیشکسوتان این حوزه هستیم که سالیان متمادی در این حوزه خطیر و حساس با سرمایه صداقت و تخصص توانسته و موفق عمل نماید و هر کجا شرکت عمران به مشکلی برخورد کرده گره گشای مشکلاتش شده است .آقای محمد آهنگر عضو هیات مدیره و معاونت اداری مالی شرکت عمران شهر جدید سهند که در ذیل پای صحبت های ایشان می نشینیم.

شهر جدید سهند فعالیت خود را از چه تاریخی شروع و متولی آن کیست؟

فعالیت مربوط به ایجاد شهر جدید سهند از اول بهمن ماه سال 1366با مصوبه هیات وزیران آغاز گردید . شرکت عمران شهر سهند به عنوان متولی شهر و یک شرکت 100درصددولتی در آذرماه سال 1370تاسیس و درسال 1381قانون ایجاد شهرهای جدید به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید . هم اینک شهر جدید سهند در آستانه 27سالگی بوده  و در این مدت آقایان سید حسین فراهنگ پور،  الله وردی ایمانی جورابچی، سیدحسین یثربی ، سید فرخ  مهدی پور ، محمد صادق پشمینه آذر، احد وثوقیان، علی روستایی، محمدرضا مظفری مدیر عامل و سکان هدایت متولی اصلی شهر جدید سهند را در دست گرفته اند.

شرکت عمران به عنوان متولی شهر از چه منابعی تامین بودجه می نماید ؟ با توجه به رکورد حاکم در بخش مسکن چه تدابیری اندیشه شده است؟

شرکت عمران شهر جدید سهند بدون برخورداری از بودجه عمومی کشور و با اتکا به کسب در آمد از طریق آماده سازی و فروش زمین و خدمات جانبی آن مبادرت به فعالیت عمرانی در شهر می نماید. لذا رونق یا رکود در بخش زمین و مسکن تاثیر مستقیم بر کسب در آمد و به تبع آن اجرای پروژه های مورد نیاز شهر خواهد داشت . علیرغم رکود حاکم بر بخش مسکن در سال جاری این شرکت بیشترین مناقصات و قراردادهای منعقده را برای پروژه ها انجام داده و باپیروی از منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و خروج از رکود و با استفاده از مهمترین  منابع مالی خود که زمین است  در قالب تهاتر(واگذاری زمین بجای پرداخت نقدی) امور اجرایی شهر را پیش برده است .

آقای آهنگر در خصوص بودجه مصوب و تعهدات مصوب شرکت عمران در قبال اجرای پروژه های عمرانی بیشتر توضیح فرمائید.

بودجه مصوب سال 92معادل 260میلیارد ریال و برای سال 93 بودجه اصلاحی 800میلیارد ریال ارائه شده یعنی معادل سه برابر رشد داشته است. علی ایحال در حال حضر این شرکت با احتساب تعهد  از انتقالی ناشی از قراردادهای منعقده در سنوات قبل و مناقصات برگزار شده و دردست اقدام سالجاری برای برای مبلغ 1300میلیارد ریال تعهدات مصوب دارد.

همانطور که اشاره نمودید بیشترین مناقصات و قراردادهای منعقده را شرکت عمران در سالجاری انجام داده است، لطفا بفرمائید این پروژه ها در چه فازهایی عملیاتی می گردند و اینکه نیازهای ساکنین را در اجرای پروژه ها لحاظ شده است؟

پیمانکاران فعال این شرکت درتمامی محلات فاز 2-3-4حضوردارند واین وسعت و حجم کار از تاریخ فعالیت این شرکت سابقه نداشته است.هرچند بدلیل توسعه شهر در چند سال اخیر بویژه با احداث مسکن مهر نیازهای شهر نیز یکباره چندین برابر افزایش یافته اما ضرورت دارد بدون پرداختن به مسایل حاشیه ای هر چه در توان شرکت عمران و متولی دیگر شهر (شهرداری) می باشد در چارچوب وظایف تعریف شده در راستای خدمت رسانی به شهروندان فهیم شهر که اسکان در این شهر را انتخاب نموده اند عمل نماییم و نیازهای مردم و شهر را در اولویت کاری خود قرارداده و درصدد رفع مشکلات صادقانه از هیچ کوششی دریغ نورزیم.

در راستای طرح تحول اداری، ارتقاء بهره وری کارکنان و در کل جهت تسهیل خدمات ارباب رجوع چه اقداماتی در حوزه کاری شما صورت پذیرفته است؟

بطور خلاصه اجرای سیستم های مکانیزه اداری و مالی و دبیرخانه -راه اندازی وب سایت شرکت- راه اندازی سیستم GIS -استقرار دفتر خدمات پیشخوان عمومی دولت- طرح تکریم ارباب رجوع-استقرار میز خدمت-تشکیل کمیته های سلامت اداری-ستاداقامه نماز-امر به معروف و نهی از منکر- راهبری IT-آموزش عمومی و تخصصی کارکنان اقداماتی است که در این حوزه انجام شده است .

بنظر جنابعالی آیا شرکت عمران در راستای آبادانی و توسعه شهر مساعدت مالی  به سایر دستگاههای خدمات رسان نموده است؟

شرکت عمران به عنوان متولی شهر هرچه در توان دارد در راستای بهبود کیفیت و تسهیل شرایط زندگی شهروندان گام برداشته به همین منظور علاوه بر مساعدت مالی به تشکل های غیر دولتی در مناسبت های ملی و مذهبی به سازمانها ودستگاههای خدمات رسان کمک مالی نموده بطوریکه در سال جاری در خصوص تامین تجهیزات آتش نشانی و خدمات شهری معادل 4میلیارد تومان و جهت تکمیل نواقصات فاز1 معادل 4میلیارد و 700میلیون تومان به شهرداری مساعدت مالی نموده است جهت تکمیل تاسیسات آب و فاضلاب مسکن مهر فازهای 2و3معادل 6میلیارد تومان به آب و فاضلاب جهت تکمیل خط روشنایی فازهای 2و3معادل 3میلیارد تومان به شرکت توزیع برق و برای مطالبات پیمانکار آزاد راه تبریز-سهند در قطعه کیلومتر 15معادل 8میلیارد تومان پرداخت تهاتری داشته است.

همانطوریکه بنظر میرسد شرکت عمران در تعهدات و انجام وظایف طبق برنامه پیش رفته است بنابراین علل موفقیت را در چه می دانید؟

موفقیت و عدم موفقیت هر سازمانی مرهون نیروی انسانی متخصص و متعهد میباشد.قطعا دلیل موفقیت های این شرکت هم در سایه همکارانی است که وقت خود را وقف خدمت رسانی به هموطنان نموده اند . در حوزه منابع انسانی پرسنل خدوم و متعهد شرکت علیرغم برخورداری از رابطه استخدام رسمی و یا پیمانی از بدو فعالیت شرکت بصورت قرارداری به انجام خدمت اشتغال یافته اند در این مدت مدیران مجرب در تمامی حوزه های شهرسازی و معماری –فنی اجرایی-اداری مالی پشتیبانی پرورش یافته اند که به نظر اینجانب میتوانند نقش پررنگ تری در ایفای مسئولیت ها و موفقیت ها داشته باشند و ارتقای هرکدام از آنان در پست های بالاتر ضمن ایجاد انگیزه برای سایرین در نهایت منجر به رشد و تعالی و شکوفایی سازمان خواهد شد.

اطلاعات ارتباط با ما

نشانی: شهر جدید سهند - فاز ۲ - شرکت عمران شهر جدید سهند// روابط عمومی

  • تلفن : ۵ - ۳3۴۳۷۷۰۱ (۰۴۱)
  • فاکس : ۳3۴۳۷۷۰۶ (۰۴۱)
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ucuz ukash
>