نشست مشترک مسئولین شهر سهند با دکتر بیگی

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرجدیدسهند دکتر بیگی نماینده مردم شریف تبریز ، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی برای رسیدگی به برخی از مشکلات مردم شهرجدیدسهند در جلسه مشترک شهرداری و شرکت عمران حضور یافت .

دکتر بیگی در این نشست گفت : جدیت در ساماندهی حمل و نقل درون شهری از اولویت های شهرداری است و موضوع جمع آوری زباله فاز 4 از مطالبات اصلی مردم ساکن بوده که جزو وظایف شهرداری است .

دکتر بیگی افزود : شهرداری و شرکت عمران در اولین فرصت مشکلات پیش روی شهر را احصاء نموده تا ما نمایندگان در صدد رفع آنها اقدام نماییم .

مهندس روشنی شهردار شهرجدیدسهند ضمن خیرمقدم و تشکر از تلاشهای شرکت عمران به موقعیت خاص شهرجدیدسهند اشاره نمود و گفت : شهرجدیدسهند از ویژگیهای خاص برخوردار بود و به همین خاطر به عنوان شهر پایلوت و شهر ایمن و سالم انتخاب گردیده و با احداث پارک مینیاتوری که کل آثار تاریخی جهان در آن دیده شده و همچنین احداث دریاچه مصنوعی که در سند تدبیر و توسعه ثبت گردیده ، می تواند کل سرمایه گذاران را به این شهر سوق دهد .

وی همچنین به ازدیاد جمعیت شهر باتوجه به استقرار جمعیت مسکن مهر اشاره نمود و افزود : باوجود ازدیاد جمعیت با کمبود امکانات از جمله اتوبوس واحد ، پارک شهری ، سالن همایش و . . . مواجه هستیم که دست نیاز به سوی نمایندگان مجلس دراز نموده تا مشکلات موجود مرتفع گردد .

شهرداری شهرجدیدسهند در این نشست گله مندی خویش را از شهرداری تبریز ابراز نمود و گفت : سهند به عنوان شهر سرریز جمعیتی تبریز بوده که متأسفانه حتی برای تحویل پسماند شهری آن شهرداری طلب وجه می نماید . وی در خاتمه از دکتر بیگی برای دریافت یارانه های مسکن مهر طلب کمک نمود .

مهندس مظفری مدیرعامل شرکت عمران شهرجدیدسهند که به اتفاق اعضای هیئت مدیره و معاونین حضور داشتند ؛ به تکمیل شدن مراحل نهایی طرح جامع حمل و نقل ، تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهری ، مطالعات قطار شهری با شرکت قطار شهری تبریز و حومه و مشاور ، پرداخت 24 میلیارد تومان شرکت عمران برای تکمیل زیرساخت های مسکن مهر به دستگاههای خدمات رسان ، احداث 14 باب مدرسه در فازهای مسکن مهر ، چندین باب مسجد ، اورژانس ،کلانتری ، اختصاص زمین به بهداشت و درمان ، توسعه فازهای شهر و . . . اشاره نمود .

مدیرعامل شرکت عمران گفت : ما در راستای رفع نیازهای مردم فهیم شهرجدیدسهند از هیچ کوششی دریغ نورزیده و با تمام توان درصدد رفع مشکلات خواهیم کوشید . بطوریکه 9 کیلومتر از مسیر 24 کیلومتری آزادراه تبریز-سهند را که در تعهدات شرکت عمران است ، تکمیل نموده و 15 کیلومتر بقیه که در اختیار شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور است با مسئولین کشوری در مورد تغییر دستگاه اجرایی آزاد راه مذاکراتی انجام داده ایم که انشاءا. . . موافقت حاصل گردیده تا شرکت عمران شهرجدیدسهند با استفاده از منابع داخلی نسبت به تکمیل آزاد راه در اسرع وقت اقدام نماید .

مهندس مظفری اختصاص 1500 میلیارد ریال از سوی شرکت عمران به شهرداری سهند را گامی موثر در جهت منتفع نمودن شهرداری بیان نمود و افزود : با تخصیص این مبلغ کارهای باقیمانده در فازهای شهر تکمیل خواهد شد .

مدیرعامل شرکت عمران گلایه خویش را از نهادها و سازمانهای ذیربط عنوان کرد و خاطر نشان ساخت : طبق اساسنامه شهرهای جدید تمامی سازمانها بایستی در شهرجدیدسهند مشارکت داشته باشند . به عنوان نمونه مدرسه سازی طبق قانون شهرهای جدید جزو تکالیف آموزش و پرورش بوده که بدلیل ضرورت شرکت عمران برای ساخت و تکمیل 14 باب مدرسه در فازهای مسکن مهر اقدام نموده است . وی تصریح نمود : شهرجدیدسهند شهر سرریز جمعیتی تبریز بوده که مساعدت تمامی سازمان ها را مطلبد که در تکمیل آن مشارکت نموده و همسو حرکت نمایند و خودشان را مسئول بدانند ، زیرا جمعیت حاضر سهند اگر در تبریز بود بایستی توسط آنها چاره اندیشی می نمود ، در حالیکه شرکت عمران به تنهایی با مشکلات موجود ساخته و با استقرار جمعیت مسکن مهر با کمبود منابع مواجه گردیده که در این میان ضرورت همدلی و همراهی تمامی سازمانها پیش از پیش احساس می شود .

وی در پایان درخصوص حمل و نقل شهری تأکید نمود : برای تکمیل ناوگان حمل و نقل شهری ، شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید با وزارت کشور توافقاتی نموده اند که شهرهای جدید می توانند از تسهیلات وام نسبت به رفع مشکلات حمل و نقل اقدام نمایند .

در خاتمه حاضرین از مسیر آزاد راه تبریز-سهند بازدید نمودند .

24/04/1395

اطلاعات ارتباط با ما

نشانی: شهر جدید سهند - فاز ۲ - شرکت عمران شهر جدید سهند// روابط عمومی

  • تلفن : ۵ - ۳3۴۳۷۷۰۱ (۰۴۱)
  • فاکس : ۳3۴۳۷۷۰۶ (۰۴۱)
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ucuz ukash
>