جلسه علنی شورای اسلامی شهر سهند با مدیر عامل شرکت عمران سهند

به گزارش واحد روابط عمومی شرکت عمران شهرجدیدسهند مهندس حبیب زمانی مدیرعامل شرکت عمران شهرجدیدسهند به عنوان میهمان ویژه در جلسه علنی شورای اسلامی شهرجدیدسهند حضور یافت و به سوالات اعضای شورا و شهروندان پاسخ داد .

دراین جلسه جامعه دکتر علمی رئیس شورا ضمن خیرمقدم از خدمات و تعامل مدیرعامل شرکت عمران قدردانی و تشکر نمودند ، هریک ار اعضای شورا مباحثی تحت عنوان نام گذاری معابر ، تکمیل مساجد در فازها ، فضای سبز مسکن مهر ، مشکلات و نواقصات مسکن مهر ، آزادراه تبریز-سهند ، قطارشهری ، احداث فضاهای ورزشی ، تفریحی ، خرید ، تکمیل زیرساخت ها ، ساماندهی میادین ، تکمیل آسفالت خیابانها و محلات ، هویت شهری ، پایانه ، انتقال مشاغل مزاحم و . . . مطرح نمودند و مدیرعامل شرکت عمران به هریک از سوالات جواب دادند .

مهندس زمانی ضمن تشکر از پیگیریهای ریاست و اعضای شورا و تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدا...الحسین(ع) به تشریح سوالات مطروحه پرداخت و گفت : شرکت عمران شهرجدیدسهند به عنوان زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی وظیفه احداث و ایجاد شهرجدیدسهند را دارد که حدود 20 سال است فعالیت خود را آغاز نموده و قسمت اعظم کارهای آن انجام گردیده و این روند روبه گسترش و توسعه است و جمعیتی که بتدریج اسکان می یابند ، می رود که شهرجدیدسهند را به عنوان دومین شهر پرجمعیت استان بدل نماید و از لحاظ تقسیمات کشوری ، روند توسعه ای که شهر دارد ، در آینده نزدیک جزو فرمانداری های ویژه خواهد بود .

وی همچنین گفت : شهری که مشاهده می شود ، با جمعیت بیش از صدهزار نفر به مثابه خوابگاهی می ماند که از ابتدای کار وظیفه داشتیم تأسیسات زیربنایی و روبنایی آن را نظیر ؛ فضاهای آموزشی ، درمانی ، بهداشتی ، فرهنگی ، فضای سبز ، پارک ، امنیتی و . . . آن را آماده نماییم ، سپس برای ساخت مسکن اقدام می کردیم .

مهندس زمانی افزود : شهر موجود زنده ای است که همانند انسان نفس می کشد و ساکنین شهر قلب آن محسوب می شوند که بایستی به شهر هویت بخشیده و در این راستا کلیه مسایل زیربنایی ، روبنایی ، فرهنگی ، اجتماعی شهر در اولویت کاری شرکت عمران بوده که خوشبختانه با تمام توان مسایل لازم الاجرا را با نهادهای مربوطه در جریان گذاشته شده و مذاکراتی انجام یافته که نوید خوش آنها ، بزودی به اطلاع شهروندان خواهد رسید .

مدیرعامل شرکت عمران به موارد مهمی نظیر ؛ احداث تقاطع غیرهمسطح ورودی شهر با اسکو و فاز 4 ، بهره برداری از دو باب مدرسه در شهریور ماه جاری ، انجام مناقصات احداث دو باب مدرسه و عقد قرارداد آن و اتمام آن در شهریور ماه 96 ، تکمیل آسفالت محلات و خیابانها ، تکمیل تابلوهای معابر ، توافقات بعمل آمده در مورد احداث فضاهای درمانی و بهداشتی با دانشگاه علوم پزشکی و کلنگ زنی زمین بیمارستان طی دو هفته آینده ، واگذاری 7 هکتار زمین برای فضای سبز فاز 4 و انعقاد قرارداد آن ، اختصاص زمین برای مشاغل مزاحم ، تخصیص زمین پایانه در فاز 5 ، احداث پارک در فاز 3 و طراحی و انتخاب پیمانکار آن تا پایان سالجاری ، تکمیل نواقصات مسکن مهر و رسیدگی به مشکلات ساکنین مسکن مهر ، تخصیص زمین برای احداث بیمارستانهای تخصصی و فوق تخصصی و ارائه خدمات درمانی به شهرهای همجوار و . . . پرداختند .

مهندس زمانی تصریح نمود : آزاد راه تبریز-سهند به عنوان شاخصه اول در اولویت کاری شرکت عمران قرار داشته و اتفاق مهمی که رخ داد ، آزاد راه بدلیل حجم بالای تردد از چهار باند اختصاصی به شش باند اصلی تغییر یافت . آزاد راه تبریز-سهند ، آزادراهی مواصلاتی است که شهرهای آذرشهر ، اسکو ، مراغه ، میاندوآب و آذربایجانغربی را به هم وصل و از طرف تبریز نیزبه جاده های ترانزیتی وصل خواهد کرد . وی خاطرنشان ساخت : آزادراه تبریز-سهند بطول 24 کیلومتر که 9 کیلومتر آن در داخل محدوده شهر در شرف اتمام است و بقیه مسیر از طرف تبریز نیز با رویکرد تغییر دستگاه اجرایی توسط هیئت وزیران از منابع داخلی شرکت عمران شهرجدیدسهند در حال احداث می باشد . تملک حدود 5 کیلومتر مسیر طبق ماده 9 آزادسازی می گردد و قسمت اعظم تملک در مسیر انتهای اتوبان شهید کسایی بوده که به حول و قوه الهی با آمادگاه سپاه و قرارگاه سرافراز عاشورا به توافقات مثبت رسیده ایم که جا دارد از همراهی سرتیپ پاشایی و همکاران محترم شان تشکر نمایم که این روند آزادسازی مسیر مذکور را تسریع داده که امید می رود طی یکسال آینده شاهد عبور و مرور در آزادراه باشیم .

وی در خاتمه در مورد قطار شهری تبریز با سهند گفت : قطارشهری از برنامه های بلند مدت شرکت عمران بوده که از مسیر جاده تبریز تا حوالی تراکتورسازی در تعهدات سازمان قطارشهری تبریز و حومه بوده و از آن مسیر به بعد در اختیارات شرکت عمران بوده که مرحله مطالعاتی آن توسط شرکت هگزا به عنوان مشاور انجام می گردد و که برای پرداخت اولیه آن مبلغ 163 میلیون تومان پرداخت شده است .

وی افزود : ما در نظر داریم در موازات آزاد راه تبریز-سهند مطالعات ریلی را آغاز نمائیم .

 روابط عمومی شرکت عمران شهرجدیدسهند

24/07/1395

اطلاعات ارتباط با ما

نشانی: شهر جدید سهند - فاز ۲ - شرکت عمران شهر جدید سهند// روابط عمومی

  • تلفن : ۵ - ۳3۴۳۷۷۰۱ (۰۴۱)
  • فاکس : ۳3۴۳۷۷۰۶ (۰۴۱)
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ucuz ukash
>